WYDARZENIA

Image article

Koncert INDYJSKIE INSPIRACJE – The Lucyan Group

11.02.2023, 18:00
WSTĘP: Wstęp: 40 zł, 35 zł

The Lucyan Group to zespół istniejący od 2009 roku, prezentujący repertuar łączący elementy tradycji muzycznych Wschodu i muzyki europejskiej, czego owocem jest pierwsza płyta zespołu zatytułowana „Orient-jazz”.

Podczas koncertu usłyszymy oryginalne utwory indyjskie w nowych aranżacjach oraz własne kompozycje Lucjana Wesołowskiego. Gościnnie z zespołem wystąpi indyjski muzyk Anil Kumar grający na indyjskich bębnach tabla.

Wystąpią:
Lucjan Wesołowski (Lucyan) – sitar, indyjski flet bansuri, gitara MIDI, śpiew
Piotr Kolasa – perkusja
Przemysław Kowalski – gitara basowa
Anil Kumar – tabla

Lucjan Wesołowski (Lucyan) to kompozytor i multiinstrumentalista. Ma na koncie 30 płyt wydanych w różnych krajach, ścieżkę dźwiękową do 8 spektakli teatralnych i wiele piosenek. Zagrał ponad 1000 koncertów w różnych krajach. www.surya-sound.com

Piotr Kolasa grał m.in. w zespole „Blue Cafe’ „, wystąpi wiele razy w Polsce i za granicą w różnych formacjach muzycznych, wykonuje m.in. muzykę jazzową, brał udział w nagraniu wielu płyt.

Przemysław Kowalski – grał m.in. w zespole akompaniującym Zbigniewowi Wodeckiemu, jest nauczycielem gry na gitarze klasycznej i basowej, brał udział w nagraniu wielu płyt.

Anil Kumar (Indie) – zagrał wiele koncertów w Indiach i w Polsce, jest obecny jako muzyk na kilku płytach wydanych w Polsce.

Liczba miejsc ograniczona.

Organizator: kustosz Karolina Krzywicka