KIRGISTAN – GDZIE GÓRY DOTYKAJĄ NIEBA – spotkanie autorskie z Damianem  Wojciechowskim

13.12.2022, 18:00
WSTĘP: Wolny

Spotkanie promujące pierwszy w Polsce album fotograficzny o Kirgistanie, autorstwa jezuity Damiana Wojciechowskiego, przewodnika górskiego i misjonarza żyjącego w tym górskim kraju od 2004 r.

Góry stanowią 94 % powierzchni Kirgistanu, a setki szczytów o wysokości 4000-5000 metrów czeka jeszcze na swoich zdobywców. Album prezentuje 389 fotografii przestawiających nie tylko kirgiskie góry (Tien-szan, Ałaj, Pamir), ale także mieszkańców, ich kulturę, zwyczaje i historię. Dochód ze sprzedaży albumu wydanego przez wydawnictwo Rhetos przeznaczony jest na wsparcie Dziecięcego Ośrodka nad jeziorem Issyk-kul (issykcenter.kg).

Wstęp bezpłatny.