Kimono: Imagine One World

29.09.2019, 12:00

Pomysłodawcą projektu „Kimono: Imagine one World” jest artysta Yoshimasa Takakura.

Dzięki niemu inni artyści związani z tradycją ręcznego malowania kimon zdecydowali się wziąć udział w projekcie. Tak powstało 196 kimon dla 196 państw, które mają uczestniczyć w Olimpiadzie w Tokio 2020 r. Ich wzornictwo odwołuje się do sztuki, historii i przyrody poszczególnych krajów.

Polskie kimono zostało wykonane techniką yūzen, przez jednego z najwybitniejszych japońskich artystów Arima Kunio, który zaprojektował polskie kimono zgłębiając polską kulturę, literaturę i tradycje. Wykorzystał w swojej pracy motywy polskiej sztuki ludowej.

O godz. 12 zapraszamy na spotkanie z artystą – Arimą Kunio oraz z inicjatorką projektu, p. Aliną Tutakiewicz-Fukushimą.

O godz. 13 rozpoczną się warsztaty malowania tkanin, które poprowadzi Arima Kunio. Cena warsztatów: 80 zł (w tym koszt oryginalnych materiałów japońskich). Maksymalna liczba uczestników: 20 osób. Obowiązują zapisy mailowe: info@muzeumazji.pl.

zdjęcie jest własnością Kimono: Imagine one World