WYDARZENIA

Image article

HINA MATSURI – warsztaty rodzinne

7.03.2020
Drodzy Państwo! Mamy już komplet uczestników na najbliższe warsztaty rodzinne „Hina Matsuri”.
 
Zachęcamy do zapisywania się do newslettera edukacyjnego, w którym będziemy informować o planowanych przez nas wydarzeniach. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: edukacja@muzeumazji.pl
————————————————————

Jeden dzień dziecka? To stanowczo za mało. W Japonii dziewczynki i chłopcy mają swoje święta.

3 marca obchodzi się Święto Dziewcząt, nazywane również Świętem Lalek, Hina Matsuri. Tradycyjnie na dwa tygodnie przed tym dniem w najbardziej reprezentacyjnej części japońskich domów stawiane jest wielostopniowe podium przykryte czerwoną tkaniną. Na nim dziewczynki umieszczają komplet lalek zwany hina ningyo, który przedstawia postacie dworu cesarskiego. Ich prezentacja podczas święta obok niezaprzeczalnej funkcji dekoracyjnej ma przede wszystkim zapewnić szczęście, zdrowie i powodzenie mieszkającym w domu dziewczynkom.

W trakcie spotkania poświęconego Hina Matsuri będziemy twórczo działać. Mając do dyspozycji kolorowy filc, kolorowe muliny, wstążki, igły i nożyczki uszyjemy własną laleczkę.

Warsztaty poprowadzi Pani Joanna Michalska i Tomasz Madej (MAiP).

Patronat: Miasto Dzieci http://miastodzieci.pl/warszawa

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Warsztaty odbędą się w sobotę 7 marca o godzinie 10.15 i 12.15. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 -12 lat wraz z opiekunem.

Wstęp 35 zł (bilet rodzinny dla dziecka i opiekuna; dla drugiego i kolejnego dziecka lub opiekuna – 20 zł).

Liczba miejsc jest ograniczona. Przyjmujemy zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową, prosimy wysyłać zgłoszenia na adres: tomaszmadej@muzeumazji.pl

W tytule maila prosimy wpisać „HINA MATSURI”, a w treści maila wiek i imię dziecka, nazwisko opiekuna oraz preferowaną godzinę. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i otrzymanie maila potwierdzającego rezerwacje.