WYDARZENIA

Image article

GRY I ZABAWY AZJATYCKIE – warsztaty rodzinne/ Muzeum w Krzakach

26.09.2020

GRY I ZABAWY AZJATYCKIE warsztaty rodzinne dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Zajęcia poprzez odpowiedni dobór i różnorodność gier i zabaw przybliżają najmłodszym uczestnikom kultury świat ich azjatyckich rówieśników. Wraz z prowadzącym odbędziemy podróż do różnych krajów Azji. Sprawdzimy spostrzegawczość i zręczność, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie.
Warsztaty są częścią projektu „Azja i Pacyfik Bez Barier”. Projekt finansuje Miasto St. Warszawa.
Sobota 26.09, g. 11.00 i 13.00 (2 grupy).
Zapisy pod linkami:
Muzeum w Krzakach to trzytygodniowa rezydencja Muzeum Azji i Pacyfiku w Rotacyjnym Domu Kultury na Jazdowie.

Przez cały czas trwania projektu dostępna będzie wystawa prezentująca wybór fotografii z Archiwum Materiałów Wizualnych Muzeum Azji i Pacyfiku.
Zdjęcia pochodzą z lat 50., 60., 70. i 80. XX wieku, a więc z epoki fotografii analogowej. Zobaczymy na nich sceny m.in. z Chin, Nepalu, Pakistanu, Wietnamu i Indonezji. Zdjęcia zostały dobrane tak, aby pokazać również fotograficzne smaczki i chochliki, np. efekt podwójnego naświetlenia klatki.
Wystawa dostępna jest 5 dni w tygodniu (wtorek, czwartek-niedziela) w godzinach 12-18. Wstęp wolny.
Ważne informacje:
Domek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.
Ze względu na pandemię – liczba osób przebywających jednocześnie w domku jest ograniczona. Obowiązują maseczki ochronne oraz dezynfekcja dłoni.
Wszyscy zwiedzający i uczestnicy warsztatów prowadzonych w ramach projektu „Muzeum w krzakach” będą musieli wypełnić oświadczenie o świadomości zagrożenia.
Na Osiedlu Jazdów nie ma miejsc parkingowych dla uczestników wydarzeń. Zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską lub rowerem.

Organizator: