Dwie dusze Iranu – na tropie perskiej kultury

7.05.2019, 18:00
WSTĘP: wolny

7 maja, zapraszamy na na prelekcję pt.”Dwie dusze Iranu – na tropie perskiej kultury”. Gościem spotkania będzie Ivonna Nowicka, iranistka i tłumaczka, która wróciła niedawno ze swojej kolejnej podróży do Iranu. Opowieść ilustrowana zdjęciami będzie wiodła trasą tej podróży, przez centra religijne i kulturowo-rzemieślnicze kraju. Goście dowiedzą się, dlaczego ta wyprawa była wyjątkowa, z czego dumny jest Teheran, jak wyglądają audiencje u ajatollahów. Przewiną się wojenne losy polskich dzieci w Isfahanie, a także dwa starożytne obyczaje perskie. Całość wzbogacona filmikami i pięknymi miniaturami perskimi pomyślana jest tak, by odsłonić jeden z tajników irańskiej kultury – dwie linie tradycji, składające się na tożsamość tego fascynującego kraju.