Azja i Pacyfik na Powiślu

24.09.2016 - 25.09.2016
WSTĘP: WOLNY

Z okazji otwarcia nowych przestrzeni muzealnych – sali wystaw czasowych i Strefy dźwięków, zapraszamy na wydarzenia specjalne, związane z tematyką wystaw. W programie weekendu znajdą się warsztaty plastyczne i muzyczne dla różnych grup wiekowych oraz zwiedzanie wystaw z kuratorami. Muzeum odwiedzi Szymon Góralczyk, opowiadacz bajek azjatyckich, który zabierze najmłodszych gości w magiczną podróż do odległych krain. Jej kontynuację w sobotni wieczór zapewni Warszawska Grupa Gamelanowa, która przybliży słuchaczom muzykę z wysp Indonezji, a w niedzielę Jayeeta Dutta – tancerka kathak z Indii.

Program wydarzenia:

Sobota, 24 września

12.00 – Azjatyckie bajki dla dzieci opowie Szymon Góralczyk

13.00 – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Azja/Pacyfik/Solec24”

14.00 – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Strefa dźwięków”

15.00 – Warsztaty gry na gamelanie

16.00 – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Azja/Pacyfik/Solec24”

17.00 – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Strefa dźwięków”

18.00 – Koncert Warszawskiej Grupy Gamelanowej

Niedziela, 25 września

12.00 – Azjatyckie bajki dla dzieci opowie Szymon Góralczyk

13.00 – Warsztaty tańca kathak poprowadzi Jayeeta Dutta

Warsztat odbywa się w ramach akcji Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny. Koszt udziału to 35 zł, obowiązują zapisy.

15.00 – „Dzioborożec i ryba piła” – oprowadzanie dla dzieci po wystawie „Azja/Pacyfik/Solec24”

16.00 – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Azja/Pacyfik/Solec24”

17.00 – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Strefa dźwięków”

18.00 – Pokaz tańca kathak. Wystąpią Jayeeta Dutta i Magdalena Niernsee

Przez cały czas trwania wydarzenia prowadzone będą otwarte rodzinne warsztaty plastyczne.

Patronaty medialne: TVP Kultura, Co jest grane 24, Stolica, Kontynenty, Kontynent-Warszawa.pl, Etnosystem.pl, Alepięknyświat.pl, Kulturalnie.waw.pl, CzasDzieci.pl

patroni-medialniPolska-new-2

Organizator: