Tanabata z Pragi w Muzeum Azji i Pacyfiku

10.07.2016, 10.00-20.00
WSTĘP: wolny

Święto Tanabata obchodzone jest głównie 7 lipca (data różna w poszczególnych regionach Japonii), gdy zbliżają się do siebie dwie gwiazdy północnego nieba Wega i Altair, rozdzielone przez Ama-no-gawa (Drogę Mleczną). W tradycji japońskiej, Wega to Tkająca Księżniczka – Orihime, a Altair to Hikoboshi, czyli para małżonków rozdzielona przez ojca Księżniczki, Tenkō, Króla Niebios. Dla Japończyków jest to dzień, w którym spełniają się marzenia.

To już czwarta edycja imprezy Tanabata na Pradze organizowanej przez grupę Yorokobi no kōen. W tym roku wyjątkowo odbywa się na Powiślu, w Muzeum Azji i Pacyfiku.

W programie wydarzenia są: wykłady, pokazy tańca, warsztaty origami, kirin kirie i robienia japońskich słodyczy oraz konkursy. Ponadto przewidziane są  liczne stoiska z rękodziełem, publikacjami o Japonii, możliwość przymierzenia japońskich kimon, a także zapoznania się ze sztuką kitsuke.

Zapisy na warsztaty:Yorokobi no kōen

tanabata2016

Organizator: