Podcast – O tatuażu etnicznym i warsztatach „Zapisane pod skórą”

Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza do wysłuchania czwartego odcinka z cyklu podcastów „Muzeum Od Kuchni”. Podcasty realizowane są ze specjalistami pracującymi w Muzeum, którzy opowiedzą o fascynujących kulisach swojej pracy, które zazwyczaj się niedostępne i niewidoczne dla Zwiedzających.

Gościem trzeciego odcinka jest kierownik Działu Edukacyjnego Muzeum kustosz Tomasz Madej, który naukowo zajmuje się zjawiskiem tatuażu etnicznego w Azji i na obszarze Pacyfiku. W podcaście opowiada o tatuażu etnicznym i kulisach innowacyjnych warsztatów rodzinnych „Zapisane pod skórą”. Pomysłodawcą warsztatów był Tomasz Madej, a ich współautorem Robert „Novick” Nowicki uznany europejski tatuażysta, który tatuuje na co dzień w warszawskim Tattoo Studio Juniorink. Na gali rozdania nagród konkursu Słoneczniki 2021 warsztaty „Zapisane pod skórą” zdobyły aż dwie nagrody główne.

• skąd wzięła się miłość do tatuażu w życiu Kustosza?
  • czym różni się tatuaż tradycyjny od współczesnego?
  • jaka jest symbolika tatuaży z Azji i Oceanii?
  • jak wygląda ceremonia tatuowania w Tajlandii?
  • jakich narzędzi używają do tatuowania uczestnicy warsztatów w Muzeum?

Posłuchajcie naszego podcastu żeby usłyszeć odpowiedzi na te pytania!

Soundcloud
Spotify

Za profesjonalną obróbkę dźwięku dziękujemy Studio Sanatune.
Tutaj znajdziecie link do wszystkich odcinków cyklu „Muzeum od Kuchni”.