Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

 1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
 2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
 5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
 6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
 8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Muzeum od Kuchni – cykl podcastów

Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza do wysłuchania pierwszego odcinka z cyklu podcastów „Muzeum Od Kuchni”. Podcasty będą realizowane ze specjalistami pracującymi w Muzeum, którzy opowiedzą o fascynujących kulisach swojej pracy, które zazwyczaj się niedostępne i niewidoczne dla Zwiedzających.

Gościem drugiego odcinka z cyklu „Muzeum Od Kuchni” realizowanego przez Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie jest dr Joanna Wasilewska – Dyrektorka Muzeum. Ogłoszony ostatnio wielki sukces zbiórki funduszy na remont muzealnej pagody natchnął nas do nagrania podcastu o historii społeczności wietnamskiej w Warszawie.

W „Oazie Azjatyckiej”, czyli w ogrodzie Muzeum, znajduje się pierwsza Warszawie wietnamska pagoda będąca wierną repliką wietnamskiej Pagody Na Jednym Słupie, zbudowanej w Hanoi w XI w. n. e. Znajdująca się w posiadaniu Muzeum replika świątyni została wykonana w Polsce, w skali 1:3, przez wietnamskich rzemieślników i przekazana Muzeum Azji i Pacyfiku jako dar na 15-lecie Muzeum w 1988 roku.

 • Gdzie w Warszawie i okolicach można odwiedzić wietnamskie świątynie?
 • Co łączy Port Praski ze społecznością wietnamską?
 • Dlaczego Wietnamczycy farbują wierzbowe bazie na różowo i co ma z tym wspólnego święto Tết?
 • Jak wygląda tradycyjny wietnamski strój?
 • Czemu na Jarmarku Europa można było poczuć się jak w Wietnamie?

Posłuchajcie naszego podcastu żeby usłyszeć odpowiedzi na te pytania!


SoundCloud
Spotify

Za profesjonalną obróbkę dźwięku dziękujemy Studio Sanatune.
Tutaj znajdziecie link do wszystkich odcinków cyklu „Muzeum od Kuchni”.