Cykl koncertów „Bliżej Azji”

Czerwiec – grudzień 2022

Wstęp: bezpłatny (limit miejsc)

Zapraszamy na cykl koncertów „Bliżej Azji” towarzyszących otwarciu wystawy stałej „Podróże na wschód” organizowanych dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji PZU.

Podróże angażują wszystkie zmysły podczas odkrywania i doświadczania odmiennych od naszej kultur. Mogliśmy już tego doświadczyć w czerwcu, podczas niezwykłego koncertu orkiestry gamelanowej, który zabrał nas w muzyczną podróż do Indonezji. Kolejne koncerty, tematycznie powiązane z różnymi regionami Azji, zabiorą nas w odmienną przestrzeń, pełną niezwykłych dźwięków.

Projekt „Bliżej Azji” to cykl pięciu koncertów mający na celu przybliżenie widzom różnorodność kulturową Azji poprzez muzykę. Doświadczanie tego co jest nam nieznane, a czasem nawet niezrozumiałe, pozwala zacierać podziały międzyludzkie i zachęcać do aktywnego poznawania odmiennych tradycji oraz zwyczajów.

Poprzez cykl koncertów muzyki Azji chcemy pokazać piękno mało znanych Polakom dźwięków i instrumentów. A także pokazać, że to co różni może również zbliżać.

Terminy kolejnych spotkań:

25 czerwca – koncert muzyki indonezyjskiej

24 września – koncert muzyki arabskiej

22 października, godz. 19:00 – koncert muzyki z Azji Centralnej

19 listopada, godz. 18:00KHUKH MONGOL czyli BŁĘKITNA MONGOLIA – koncert muzyki mongolskiej

17 grudnia – koncert muzyki perskiej

Partnerzy: