Twórczość artystów arabskiego pochodzenia w Polsce – wernisaż

6.12.2018, 18:00

W czwartek, 6 grudnia2018 r., o godz.18.00, zapraszamy do Muzeum Azji i Pacyfiku, na wernisaż wystawy „Twórczość artystów arabskiego pochodzenia w Polsce”.

Wystawa prezentuje prace artystów pochodzących z krajów arabskich, głównie z Syrii i Maroka, absolwentów polskich uczelni artystycznych, których twórczość i działalność artystyczna jest związana z Polską. Wśród artystów obecnych w polskim życiu artystycznym, którzy zaprezentowali swoje prace, znaleźli się:
Orwa Abu Turabe (malarstwo, grafika), Nafe Alahmad (malarstwo), Mustapha Hafid (malarstwo), Majid Jammoul (rzeźba, medalierstwo, grafika), Najib Kheldouni (malarstwo), Karam Matouk (malarstwo).

Wystawa organizowana w ramach projektu grantu 0156/NPRH4/H2b/83/2016 pt. „Transfer kulturowy jako transdyscyplinarny element nauki o stosunkach międzykulturowych na przykładzie wpływów kultury arabskiej w dziedzictwie kulturowym Polski”.

Kuratorka wystawy: kustosz Karolina Krzywicka