Twórczość artystów arabskiego pochodzenia w Polsce – finisaż

27.01.2019, 18:00
WSTĘP: wolny

W niedzielę, 27 stycznia, o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy „Twórczość artystów arabskiego pochodzenia w Polsce”, prezentującej prace takich artystów jak: Orwa Abu Turabe (grafika, malarstwo), Nafe Alahmad )malarstwo), Mustapha Hafid (malarstwo), Najib Kheldouni Mustapha (malarstwo), Majid Jammoul (rzeźba, grafika, medalierstwo) i Karam Matouk (malarstwo).

Wystawa zorganizowana w ramach grantu naukowego pt. „Transfer kulturowy jako transdyscyplinarny element nauki o stosunkach międzykulturowych na przykładzie wpływów kultury arabskiej w dziedzictwie kulturowym Polski” (0156/NPRH4/H2b/83/2016), realizowanego we współpracy z Wydziałem Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Kuratorka: kustosz Karolina Krzywicka
Kierownik grantu: dr hab. Agata S. Nalborczyk