Tradycyjna muzyka Anatolii – koncert Çiğdem Taştan & Friends

19.08.2018, 18:00
WSTĘP: 30 zł, 25 zł (ulgowe)

19 sierpnia zapraszamy na koncert tradycyjnej muzyki z Anatolii w wykonaniu tureckiej artystki Çiğdem Taştan, która zaprezentuje pieśni charakterystyczne dla tego regionu, przy akompaniamencie m.in. baglamy, popularnego instrumentu w tureckiej muzyce folkowej. Artystka ma w swoim repertuarze także tradycyjne melodie z Bliskiego Wschodu i Bałkanów. Çiğdem Taştan jest absolwentką Uniwersytetu 18 marca, gdzie poznała muzykę bałkańską oraz inne tradycje muzyki etnicznej. W 2011 została solistką w chórze prowadzonym przez Çetina Akdeniza, wirtuoza baglamy. Çiğdem Taştan wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach z programem „Turkish-Macedonian Balkan tunes”. Artystka ma na swoim koncie wiele koncertów zagranicą, wystąpiła m.in. na XV Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry w Sopocie 2015”.

Wystąpią:
– Çiğdem Taştan (śpiew)
– Önder Kanat (baglama)
– Şervan Kanat (perkusja)

Niedziela, 19 sierpnia, godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie

Bilety: 30 zł, 25 zł

Bilety dostępne w przedsprzedaży w sklepiku muzealnym, codziennie od 10.00 do 18.00, oprócz poniedziałków i świąt).

Koncert z cyklu „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”. Koncert towarzyszy wystawie „Ceramika artystyczna z Turcji – prace Meral Öner”.