Spotkanie z teatrem kabuki

7.11.2019, 18:00
WSTĘP: wolny

Kabuki to jeden z czterech klasycznych teatrów japońskich, niezwykle widowiskowy i pełen przepychu: ekspresyjne makijaże, bogate kostiumy i dekoracje, aktorzy onnagata – mężczyźni grający role kobiet.

Z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią zespół Kuromori Kabuki z miasta Sakata (pref. Yamagata) po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Jego historia liczy sobie niemal 300 lat. Podczas spotkania z aktorami będzie można posłuchać wykładu poświęconego teatrowi kabuki i jego regionalnej, amatorskiej wersji, obejrzeć kostiumy i peruki, a także spróbować swoich sił w podstawowym ruchu scenicznym.

Organizatorzy: Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata, Stowarzyszenie Organizujące Spektakle Kuromori Kabuki w Polsce (Kuromori Kabuki Pōrando Kōen Jikkō Iinkai)