Rediscovering Kurdistan’s Cultures & Identities – promocja książki

WSTĘP: wolny

26 lutego zapraszamy na spotkanie z dr Joanną Bocheńską, dr. Karolem Kaczorowskim, dr Renatą Kurpiewską-Korbut, dr. Krzysztofem Lalikiem, dr. Arturem Rodziewiczem i dr. Marcinem Rzepką, autorami książki pt. „Rediscovering Kurdistan’s Cultures and Identities: The Call of The Cricket”, poświęconej zagadnieniom społecznym, kulturowym i religijnym, które dotyczą rzeczywistości Kurdów, Jezydów i Chaldeo-Asyryjczyków ze szczególnym uwzględnieniem dokonujących się współcześnie w Kurdystanie przemian. Publikacja jest owocem trzech różnych projektów badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki, jak też wieloletniej współpracy polskich naukowców zajmujących się tematem Kurdystanu, zamieszkujących go grup etnicznych i religijnych.
www.kurdishstudies.pl.