Od Araratu na Wschód – koncert zespołu Habiarjan

25.01.2020, 18:00
WSTĘP: 35 zł, 30 zł

25 stycznia, zapraszamy na koncert zespołu HABIARJAN – OD ARARATU NA WSCHÓD.

Zespół Habiarjan powstał w 2013 roku. Tworzą go artyści o ormiańskich, polskich, inguskich i kurdyjskich korzeniach, których połączyła miłość do muzyki orientalnej: Inga Habiba (wokal),
Artur Tigran Gyurjyan (gitara, wokal), Artash Sharoyan (akordeon) i Arad Emamgholi (daf).

Twórczość zespołu to fuzja brzmień etniczno – popowych i folkowo – rockowych, inspirowanych różnymi tradycjami muzycznymi z całego świata. Jest swoistą opowieścią o migracji ludów z terenu Państwa Urartu (współcześnie terytorium byłego Urartu znajduje się w granicach Armenii, Turcji i Iranu).
Podczas koncertu usłyszymy tradycyjne melodie z Kaukazu, pieśni kurdyjskie oraz autorskie piosenki zespołu, w których pojawi się symbolika ormiańska jak góra Ararat czy owoc granatu.

Występ zespołu wzbogaci tancerka Apsara Afsanesara, specjalizująca się w tańcach z Iranu i Azji Centralnej.

Sobota, 25 stycznia 2020 r., godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul.Solec 24 w Warszawie.

Bilety: 35 zł, 30 zł
Liczba miejsc ograniczona.
Bilety można nabyć w przedsprzedaży, w sklepie muzealnym, codziennie w godz. 10.00-18.00, oprócz poniedziałków.