Natya-Raaga. Klasyczny taniec i muzyka Indii – koncert

21.04.2018, 18:00
WSTĘP: 30 zł, 25 zł

21 kwietnia Muzeum Azji i Pacyfiku zapraszamy na koncert „Natya-Raaga. Klasyczny taniec i muzyka Indii”.

Michał Rudaś (wokal, harmonium), Tomasz „Ragaboy” Osiecki (sitar, dilruba) i Piotr Malec(tabla) oraz Magdalena Niernsee (taniec kathak) połączyli siły oraz fascynacje klasyczną muzyką i tańcem indyjskim, by przybliżyć tę piękną kulturę polskiej publiczności. Muzycy przenoszą słuchaczy w mistyczny świat indyjskich rag, rozbrzmiewających ornamentalnym, pełnym emocji śpiewem, dźwiękami tajemniczego sitaru, melancholijnej dilruby oraz dynamicznej i śpiewnej tabli. Muzyka ta pozwala oczyścić umysł i duszę oraz przynieść ukojenie tak potrzebne w dzisiejszym zagonionym i pełnym stresu świecie. Obrazu dopełnia taniec Magdy Niernsee ilustrujący gestem i ruchem poezję pieśni oraz podkreślający rytmy dżwiękiem dzwonków owiniętych wokół kostek tancerki.

Koncert w ramach cyklu „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, promującego ekspozycję stałą „Strefa Dźwięków”.

Sobota 21 kwietnia 2018 r., godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie
Bilety: 30 zł, 25 zł
Bilety do nabycia w sklepiku muzealnym, codziennie oprócz poniedziałków, w g.10.00-18.00.
Liczba miejsc ograniczona.

Organizacja: Karolina Krzywicka, kustosz MAiP