Muzeum nie gryzie

12.02.2019 - 18.06.2019
WSTĘP: 5 zł

UWAGA: wszystkie miejsca na zajęcia zostały już zarezerwowane. Dziękujemy za zainteresowanie!

Muzeum nie gryzie. Spotkania dla dorosłych opiekunów i opiekunek z dziećmi w wieku 0–2 lat

Trzy różne muzea – jedna wspólna akcja! Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Warszawskiej Pragi, oddział Muzeum Warszawy zapraszają do udziału w cyklu spotkań – „Muzeum nie gryzie”!

Jesteś na urlopie rodzicielskim lub wychowawczym, pracujesz jako opiekunka lub opiekun albo po prostu jesteś babcią lub dziadkiem zajmującym się wnuczkami? Zajęcia kierujemy do dorosłych, którzy pod swoją opieką mają dzieci do 2. roku życia. Co dwa tygodnie spotykamy się we wtorki w innym muzeum tworząc społeczność ludzi, którzy są równie mocno zainteresowani odkrywaniem świata, co maluchy. Przekonamy Was, że muzeum – dostosowane do potrzeb małych dzieci i ich opiekunów lub opiekunek – nie gryzie; może być za to miejscem spotkań i miłym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem.

DLA KOGO: dorośli opiekunowie z dziećmi do 2. roku życia

TERMIN: 11.00–11.45, wtorki co dwa tygodnie

REZERWACJA: każde z muzeów prowadzi własną rezerwację na organizowane przez siebie zajęcia:

• Muzeum Azji i Pacyfiku –na adres e-mail info@muzeumazji.pl lub pod nr tel. 22 629 67 24 wew. 106
  • Muzeum Łazienki Królewskie –na adres e-mail edukacja@lazienki-krolewskie.pl lub pod nr tel. 22 506 00 28
  • Muzeum Warszawskiej Pragi –na adres e-mail:karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl lub pod nr tel. 22 518 34 01

LICZBA MIEJSC: 20 osób (dorosłych i dzieci)

KOSZT: 5 zł od osoby dorosłej

12 lutego, Muzeum Warszawskiej Pragi

Na lewo most, na prawo most…

…a po środku – Wisła. W atmosferze zabawy związanej z kolejnymi Urodzinami Pragi, podczas naszego pierwszego spotkania będziecie mogli wgryźć się w historię Pragi i zasmakować w szczegółach przygotowanej specjalnie dla Was akcji „Muzeum nie gryzie”.

26 lutego, Muzeum Azji i Pacyfiku

Moc srebra

Dowiedzcie się, czym jest filigran i granulacja, poznacie starożytną symbolikę hamsy. Niech srebrzysty blask i piękno biżuterii pochodzącej z odległych państw arabskich zachwycą nie tylko Was, lecz także Waszych małych towarzyszy.

12 marca, Łazienki – Pałac na Wyspie

Do poznania i nazwania

Obok mojego domu jest muzeum. W muzeum – pałac. W pałacu – okno. A za oknem – mnóstwo

rzeczy do poznania i nazwania. Odkryjcie wspólnie, jak wizyta w muzeum może stać się waszą wspólną, zaskakującą podróżą przez słowa, obrazy i skojarzenia.

26 marca, Muzeum Warszawskiej Pragi

W klimacie słodko-kwaśnym

Zanurzając dłonie i stópki w ryżu, zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie tarasy ryżowych pól w Wietnamie. Zainspirowani orientalną kuchnią i sensorycznymi doznaniami poznacie wietnamską historię warszawskiej Pragi.

9 kwietnia, Muzeum Azji i Pacyfiku

Nodir kule kule – nad brzegiem rzeki

Podążając z nurtem rzeki zanurzcie się wszystkimi zmysłami w kulturze i sztuce Bangladeszu. Obejrzyjcie wspólnie obrazy i grafiki, dowiedzcie się, jaki kwiat jest narodowym symbolem kraju, by na końcu odtworzyć Brahmaputrę – jedną z największych rzek świata – wykonując fale z różnorakich materiałów i dźwięków.

16 kwietnia, Łazienki Królewskie – Pałac Myślewicki

Widzisz-nie widzisz

Szukajcie dobrze! Kto ukrywa się w wazie? A kto w porcie? Zapraszamy do zabawy z tym, co widoczne i niewidoczne w muzeum. Nasz trop ukryty będzie na wysokości wzroku dziecka – poznacie więc dobrze pierwszych 80 cm muzealnych wnętrz!

7 maja, Muzeum Warszawskiej Pragi

W ogródku na grządce

Stwórzcie z nami ogródek pełen soczystych pomidorów, chrupiących ogórków i dorodnych dyń. Będziecie mogli wspólnie ze swoimi pociechami doglądać ich na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi i skosztować, gdy staną się już w pełni dojrzałe.

21 maja, Muzeum Azji i Pacyfiku

Strefa dźwięków

Razem z dzieckiem poznacie kształty, dźwięki i faktury instrumentów. Dowiecie się, z czego w Oceanii robi się gwizdki, kto mieszka wewnątrz gongu i jak zagrać na indonezyjskim angklungu, by wydał z siebie wyjątkowe dźwięki.

4 czerwca, Łazienki Królewskie – Stara Oranżeria, Ogród Łazienkowski

Muzealna gimnastyka

Maluszki na brzuszki! Pełzaki, raczki, czworaki: wzmocnijcie mięśnie szyi, grzbietu i z zadartymi

głowami popatrzcie na niebo. Jak wysoko trzeba się wdrapać, żeby dosięgnąć sztuki? A czy sztuka

sięga nieba?

18 czerwca, Muzeum Warszawskiej Pragi

Praski chill out

Jest takie miejsce na wystawie „Miasto sensorycznie”, które, mamy nadzieję, szczególnie upodobają sobie opiekunowie małych dzieci. Niech śpiew ptaków i rozradowane głosy maluchów, eksplorujących wystawę zmysłami pozwolą Wam chwilę odpocząć od codziennych obowiązków i trosk.

Patroni medialni: