LAJT – taniec indyjski: bharatanatjam i odissi

16.06.2019, 18:00
WSTĘP: wolny

Latająca Akademii Języków Tańca zaprasza do wspólnej rozmowy na temat dwóch klasycznych tańców indyjskich: południowego bharatanatjam i północnowschodniego odissi.

Dyskusję poprzedzi pokaz obu technik – odissi zaprezentuje nasza członkini, tancerka i kulturoznawczyni Zuzanna Kann-Skorupska, a bharatanatjam tancerka z dwudziestotrzyletnim stażem Marta Krzemień-Ojak.

Gośćmi spotkania będą również:

Aleksandra Michalska Singh – indolożka, drawidolożka, tancerka bharatanatjam, odissi i serajkela ćhau, nauczycielka jogi, choreoterapeutka, od dziesięciu lat mieszkająca na stałe w Delhi, w Indiach;

Anna Łopatowska – aktorka, studiowała sztukę kudiyattam (klasyczny teatr indyjski) w Kerala Kalamandalam Academy of Arts. Jest pierwszą cudzoziemką dopuszczoną do nauki pilnie strzeżonej przez stulecia sztuki keralskiego teatru świątynnego. Jako pierwsza cudzoziemka otrzymała również pozwolenie na publiczne demonstrowanie sztuki kudiyattam w Indiach i poza nimi, założycielka Teatru Tańca Nataraja.

Spotkanie poprowadzi Hana Umeda.