/brak biletów/ Kitanodai Gagaku Ensemble – koncert japońskiej muzyki dworskiej

9.07.2019, 19:00
WSTĘP: 20 zł

Uwaga – bilety na wydarzenie zostały już wyprzedane.

Gagaku jest klasyczną formą japońskiej muzyki dworskiej i tańca, która ma ponad tysiącletnią historię i z uwagi na wysokie wartości historyczne i artystyczne została wpisana na światową listę Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.

Kitanodai Gagaku Ensemble jest zespołem posiadającym status organizacji pożytku publicznego, mającym na celu propagowanie w kraju i za granicą klasycznej japońskiej muzyki dworskiej gagaku. Działalność grupy obejmuje przede wszystkim promowanie współpracy międzynarodowej oraz edukowanie i rozwijanie wrażliwości muzycznej młodych słuchaczy.

Zespół Kitanodai Gagaku Ensemble występował podczas wydarzeń propagujących przyjaźń międzynarodową organizowanych przez rząd Japonii, a dzięki wsparciu Japan Foundation organizowane są także warsztaty muzyczne na uczelniach krajów zachodnich, Afryki i Australii.

Muzycy zespołu kształcą się i doskonalą technikę pod okiem Shogo Anzai, który wcześniej pełnił zaszczytną funkcję naczelnego muzyka Departamentu Muzyki przy Agencji Dworu Cesarskiego.

Wstęp: 20 zł. Bilety można nabyć w kasie muzeum (wt.-ndz. 10-18)

Liczba miejsc ograniczona.

Sponsorzy: