Birma w krainie tysięcy świątyń – zmiana terminu!

8.07.2020, 18.00
WSTĘP: 15 zł

Zapraszamy na pokaz slajdów Tomka Tułaka, który opowie o wciąż mało znanej i przez długie dziesięciolecia odizolowanej Birmie (obecnie Mjanma), stającej się powoli turystyczną mekką. Podczas pokazu zobaczymy najsłynniejsze i najpiękniejsze zabytki Mjanmy: Bagan z tysiącami świątyń, Mandalaj ze swoimi zabytkowymi stolicami i złotym Buddą, jezioro Inle oraz Złotą Skałę – Kyaiktiyo.

Tomek Tułak – pomysłodawca i właściciel klubu podróży OM Tramping Klub. Absolwent leśnictwa i student religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf-amator. Podróże to dla niego esencja życia. Urodzony globtroter, kilka lat spędził w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo. Studia „innych światów” – religioznawstwo i fantastyka – zainspirowały go do podróży i poznawania kultur świata. Ulubione kierunki to przede wszystkim Azja: Syberia, Indie, Nepal, kraje dawnych Indochin i Pakistan. Często podróżuje również do Ameryki Południowej i Północnej. Cały czas pełny nowych inicjatyw podróżniczych i pomysłów. Gdy nie podróżuje, o podróżach opowiada. Prowadzi prelekcje i slajdowiska, współpracuje z muzeami i domami kultury, a także radiową „Czwórką” i „Trójką”.

Liczba miejsc ograniczona do 25.