4. Przegląd Kina Emirackiego w Muzeum Azji i Pacyfiku

5.04.2019 - 7.04.2019

Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Nahda Foundation zapraszają na 4. PRZEGLĄD KINA EMIRACKIEGO, który odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2019 r.

Program:

Program:

Piątek, 5 kwietnia 2019 r., godz. 18.00
Shabab Sheyab 95’, reżyseria Yasir Al Yasiri (2018)

Czterech przyjaciół, spędzających jesień swojego życia w dubajskim domu seniora, odkrywa że pomimo usilnych starań, by jak najlepiej wykorzystać każdy dzień, stopniowo tracą apetyt na życie. Dzieje się tak, dopóki jeden z nich nagle nie odkryje, że odziedziczył fortunę. Korzystając z pomocy niczego nieświadomej pielęgniarki, panowie planują ucieczkę z domu seniora. Będzie to przygoda, która sprawi, że zmierzą się ze swoimi lękami i wyjawią swoje tajemnice. W podróży ulicami Dubaju będą podążać za zapomnianymi marzeniami, odkryją samych siebie, poznają moc przebaczenia i… będą się dobrze bawić!

Sobota, 6 kwietnia 2019 r., godz. 18.00
NearBySky 85’, reżyseria Nujoom Alghanem (pełnometrażowy dokument)
Po projekcji odbędzie się wykład dr Karoliny Rak z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego, poświęcony sztuce zaangażowanie w krajach Zatoki.

Fatima Ali Alhameli była pierwszą Emiratką, której własne wielbłądy wzięły udział w narodowym konkursie piękności wielbłądów i aukcjach wielbłądów w Abu Dhabi. Aby to zrobić, musiała zmierzyć się ze zdecydowanym sprzeciwem organizatorów i społeczeństwa. Pomimo tego, nie poddawała się, gdyż zależało jej, by emirackie kobiety zyskały reprezentację w tym, dotychczas dostępnym wyłącznie dla mężczyzn, obszarze. Chciała udowodnić światu, że płeć nie będzie w stanie jej powstrzymać.

Niedziela, 7 kwietnia 2019 r., godz. 18.00
Fan OF Amoory 91’ , reżyseria Amer Salmeen Al Murry

Film opowiada historię utalentowanego i dzielnego chłopca, którego idolem jest słynny piłkarz Amoory. Śledzimy drogę chłopca, który stawia czoła wyzwaniom i trudnościom, by zrealizować marzenia o zostaniu zawdowym piłkarzem i występach w reprezentacji. Reżyserem tego obrazu jest producent nagradzanego „Going to Heaven”. W filmie występują popularny na całym świecie emiracki aktor Mansoor Al Fili oraz wielokrotnie nagradzany Jumaa Al Zaabi.
Po seansie spotkanie z reżyserem poprowadzi Karolina Rak (w j. angielskim).

Bilety na pojedyńcze pokazy: 15 zł,
Karnet na wszystkie pokazy: 40 zł