Wizyta p. Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego

5 lipca 2019 r. Muzeum Azji i Pacyfiku odwiedził pan Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego. Samorząd Województwa jest organizatorem Muzeum, które finansowane jest z samorządowych środków. Nasz bezpośredni zwierzchnik odwiedził muzealne wystawy, magazyny i pracownię konserwacji zbiorów, a także plac budowy, czyli przestrzeń, gdzie powstaje dopiero ekspozycja stała Muzeum, również finansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jej otwarcie przewidziane jest na 2020 r. – będą to galerie poświęcone Indonezji, Azji Centralnej i Bliskiemu Wschodowi, a także Mongolii. Kolejne powstaną w następnych latach. Pan Marszałek miał okazję przyjrzeć się z bliska efektom naszej dotychczasowej pracy i był żywo zainteresowany przyszłością Muzeum.