PORUSZENIE w programie „Kultura w sieci”

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że nasz projekt PORUSZENIE uzyskał dotację w wysokości 62 tys. zł. z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci” stworzonego w celu m.in. umacniania uczestnictwa w kulturze i zwiększania jej obecność w życiu społecznym. Nasz projekt zakłada realizację tych założeń m.in. przez stworzenie zupełnie nowych form dostępu online do wystawy PORUSZENIE i towarzyszącego jej programu. W ramach dofinansowanych działań zaprosimy Państwa nie tylko na wirtualne oprowadzania, ale też specjalne muzealne lekcje.

„Kultura w sieci” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem: do programu zgłoszono łącznie 5 948 wniosków na łączną kwotę przeszło 471 mln zł. Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniono 1 182 zwycięskie projekty. To, że nasz projekt zwrócił na siebie uwagę wśród takiej konkurencji, to dla nas wielkie wyróżnienie. Gratulujemy także pozostałym instytucjom i artystom, których projekty uzyskały dofinansowanie!