ZOLGOO KHARBAA | TURNIEJ TRADYCYJNYCH GIER NA PRZYWITANIE MONGOLSKIEGO NOWEGO ROKU

24.02.2024, 10.00-18.00
WSTĘP: bezpłatny

Na trakcie Tygodnia Mongolskiego w Muzeum Azji i Pacyfiku zapraszamy na Zolgoo Kharbaa turniej na przywitanie mongolskiego nowego roku.

W tym dniu do muzeum przyjadę drużyny z całej Polski, które będą konkurować w Numt Kharbaa (strzelaniu z kuszy) oraz Szagaj Charwaa (strzelaniu kośćmi). Obie konkurencje polegająca na strzelaniu specjalnymi „strzałami” przy użyciu drewnianej deseczki, bądź kuszy do ustawionych w oddali celów. Rozgrywce będą towarzyszyć tradycyjne mongolskie pieśni i melodie, a zawodnicy będą ubrani są specjalny strój. W trakcie zawodów odbędą się konkurencje indywidualne i drużynowe. Gra znajduje się na liście niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Wstęp bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia są:
MШНХХ-ЫПольш дахь салбар зөвлөл,
МШХХ-Ы ПОЛЬШ ДАХЬ САЛБАР ЗӨВЛӨЛ.