SEMINARIUM LITERACKIE W MUZEUM AZJI I PACYFIKU | Intan Paramaditha „Wędrówka”

20.03.2024, 18.00
WSTĘP: bezpłatny

Świat Wędrówki wydaje się być światem nieskończonych możliwości.

Intan Paramaditha, indonezyjska autorka, naukowczyni i działaczka feministyczna, wyposażyła swoją bohaterkę, znudzoną dotychczasowym życiem mieszkankę Dżakarty, w diabelsko-magiczne czerwone buty, dzięki którym będzie mogła przemierzać świat. Dokąd się uda zależy od nas – Wędrówka jest powieścią paragrafową, w której to od czytelniczek i czytelników zależeć będzie, co się wydarzy. Odkrywanie kolejnych ścieżek wypełnionych nawiązaniami literackimi i filmowymi to tylko część przygody. Równie ważna jest zaproponowana przez autorkę perspektywa młodej kobiety z kraju Globalnego Południa – czy możliwa jest zmiana naszej zachodniocentrycznej perspektywy i spojrzenie na świat oczami osób wykluczonych?

Omawiana lektura: Wędrówka, Intan Paramaditha.

Seminarium poprowadzi dr Marianna Lis.

Zapisy na spotkanie przyjmujemy pod adresem: seminariumliterackie@muzeumazji.pl

Wstęp bezpłatny.