SEMINARIUM LITERACKIEJ W MUZEUM AZJI I PACYFIKU | Eka Kurniawan „Piękno to bolesna rana”

21.02.2024, 18.00
WSTĘP: bezpłatny

Pewnego niedzielnego popołudnia, w marcu, Dewi Ayu wstała z grobu, w którym przeleżała dwadzieścia jeden lat.

Tak zaczyna się historia Dewi Ayu i jej czterech córek opowiedziana na tle gwałtownych społeczno-politycznych przemian zachodzących w Indonezji w ostatnim stuleciu. Książka Eki Kurniawana (ur. 1975), jednego z najbardziej znanych indonezyjskich pisarzy, jest opowieścią o losie kobiet w brutalnym, męskim świecie. Autor czerpie z lokalnych mitów i legend łącząc je z romansami i horrorami klasy B. Powieść może stać się punktem wyjścia do rozmowy o postkolonialnej traumie i burzliwych losach Indonezji, sytuacji kobiet i przemocy, jakiej doświadczają, a także roli tradycji i obecności elementów nadprzyrodzonych w prozie Kurniawana.

Omawiana lektura: Piękno to bolesna rana, Eka Kurniawan.

Seminarium poprowadzi dr Marianna Lis.

Zapisy na spotkanie przyjmujemy pod adresem: seminariumliterackie@muzeumazji.pl

Wstęp bezpłatny.