SEMINARIUM LITERACKIE W MUZEUM AZJI I PACYFIKU | Mieko Kawakami „Piersi i jajeczka”

22.05.2024, 18.00
WSTĘP: bezpłatny

Świat kobiet w powieści Piersi i jajeczka Mieko Kawakami.

Serdecznie zapraszamy na kolejne Seminarium Literackie w Muzeum Azji i Pacyfiku poświęcone współczesnej literaturze japońskiej. Porozmawiamy o sprawach i więzach kobiet w świecie zbudowanym przez Mieko Kawakami w powieści pod tytułem Piersi i jajeczka (przekład autorstwa Anny Horikoshi ukazał się w 2023 roku nakładem wydawnictwa Mova). Dwie siostry i córka starszej z nich stawiają czoła, bez mężczyzn, współczesnej rzeczywistości. Czy z większymi piersiami i rodząc dzieci jest to łatwiejsze?

W spotkaniu, które poprowadzi Iga Rutkowska, weźmie udział Paulina Reiter, redaktorka i autorka Wysokich Obcasów, która pisze o kulturze, prawach kobiet i ekologii. Autorka biografii pierwszej kobiety, która samotnie opłynęła jachtem świat, Samotne oceany.

Omawiana lektura: Piersi i jajeczka, Mieko Kawakami.
Prosimy o zapoznanie się z tekstem.

Seminarium poprowadzi dr Iga Rutkowska.
Gość: Paulina Reiter

Zapisy na spotkanie przyjmujemy pod adresem: seminariumliterackie@muzeumazji.pl

Wstęp bezpłatny.