Poster Market – kiermasz kolekcjonerskich plakatów Muzeum Azji i Pacyfiku

14.05.2022 - 15.05.2022
WSTĘP: Wolny

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie przez wiele lat było prawdziwym potentatem w dziedzinie plakatu artystycznego. W latach 70-tych i 80-tych współpracowało z plejadą najwybitniejszych polskich grafików, między innymi z Franciszkiem Starowieyskim, Andrzejem Pągowskim, Jerzym Czerniawskim i Andrzejem Strumiłło.

W trakcie tegorocznej Nocy Muzeów będzie można zakupić niedostępne wcześniej w sprzedaży wzory plakatów, które towarzyszyły wystawom w przeszłości. Spośród 300 typów plakatów wyselekcjonowaliśmy 20 najbardziej unikatowych i najpiękniejszych. Są one oryginalnymi wydaniami z lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku, które drukowane były w bardzo małych nakładach.

Plakaty zaprezentowane zostaną na specjalnej wystawie w holu Muzeum.

Wystawa i możliwość zakupu niepowtarzalnych, archiwalnych plakatów polskich mistrzów grafiki potrwa tylko jedną noc!

Zapraszamy od godziny 18:00 do 1:00 w nocy!