Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Noc Zaślubin Rumiego – wieczór suficki

15.12.2018, 18:00
WSTĘP: 30 zł, 25 zł

UWAGA: Informujemy, że bilety na wydarzenie zostały już wyprzedane!

 

W sobotę, 15 grudnia 2018 r., zapraszamy na „Noc Zaślubin Rumiego” – wyjątkowy wieczór z poezją i muzyką suficką.

W programie znajdą się wykłady poświęcone mistycznej poezji Rumiego, pokaz tańca wirujących derwiszów oraz koncert muzyki sufickiej.
Dżelaladdin Rumi (1207-1273) – najwybitniejszy poeta suficki, mistyk perski, teolog islamski; założyciel bractwa „wirujących derwiszy” (maulawijja). Znany też jako Mewlana. W swojej poezji porusza najdelikatniejsze struny ludzkiej duszy, przerzuca mosty ponad etnicznymi i geograficznymi podziałami, i pomost Miłości pomiędzy człowiekiem i Bogiem.

Noc zaślubin Rumiego – obchodzona jest co roku 17 grudnia w Konyi, w Turcji, i wśród miłośników poezji Mewlany na całym świecie w rocznicę jego „zaślubin z wiecznością”. Także w Polsce spotkania z muzyką i poezją Rumiego organizowane są od wielu lat.

W programie wydarzenia:
– wykłady poświęcone twórczości Dżelaludina Rumiego –
– Dr Mohammad Amin Rokni
– prelekcja o muzyce sufickiej i poezji Rumiego – Dariush Rasouli i
Ivonna Nowicka
– pokaz tańca wirujących derwiszów – Ramutis Prayas i Saile Johanna Langsepp
– pokaz tańca perskiego – Apsara
– koncert muzyki sufickiej:
Dariush Rasouli (nej)
Behnam Ghazanfaripour (santur)
Arad Emamgholi (daf)
Adam Rozenman (instrumenty perkusyjne)

Sobota, 15 grudnia, godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie.
Wstęp: 30 zł, 25 zł
Liczba miejsc ograniczona