WYDARZENIA

Image article

Mekong przed końcem świata – spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Grzegorzem Kaplą

25.07.2023, 18:00
WSTĘP: Wolny

Delta Mekongu jest jednym z najciekawszych regionów świata. Wielkie zróżnicowanie kultur, krajobrazów, religii, opowieści.

Od ceremonii ofiarowania buddyjskim mnichom miski ryżu, przez pyszną teraźniejszość królestwa Tajów, mistyczne sekrety Angkor Wat, po skomplikowaną tożsamość Wietnamu. Wielkie przestrzenie i maleńkie cudeńka, kiedy to kucharz sprzedaje swoją zupę, ryż z mięsem albo curry wprost z palnika gazowego na kółkach i podaje ci do maciupkiego stolika, jaki w naszym świecie stałby w przedszkolu.

Grzegorz Kapla –  pisarz i podróżnik. Żyje z pisania odkąd odkrył konfucjańską zasadę, że jeśli wybierzesz zajęcie, które kochasz, nie będziesz musiał pracować ani jednego dnia. Imał się wielu zajęć. Czyścił zęzy na statkach, malował kominy, produkował papier, uchwalał budżet miasta na prawach powiatu, próbował napisać słownik polsko – papuaski, skakał do wodospadu, próbował nowych dróg w Tatrach, kochał, zdradzał i próbował odnaleźć eliksir na złamane serce. Wydał kilka książek i opublikował setki reportaży w magazynach i gazetach. Nie zdobył żadnych laurów, ani żadnych nagród. Zresztą nie dałoby się ich przecież nosić w plecaku. Prowadzi bloga Kapla w drodze: www.facebook.com/kaplawdrodze/

Wstęp bezpłatny.

Organizacja: kustoszka Karolina Krzywicka