Koncert pieśni sefardyjskich | SEFARAD ORIENTAL

27.01.2024, 18:00
WSTĘP: 45 zł, 40 zł

Zapraszamy na koncert muzyki sefardyjskiej, stworzonej przez Żydów zamieszkujących niegdyś Półwysep Iberyjski.

Program SEFARAD ORIENTAL nawiązuje do stylu wykonań pieśni sefardyjskich w arabskiej części basenu Morza Śródziemnego oraz do tradycji muzycznych dawnej Hiszpanii.

Anna Riveiro od lat prezentuje programy muzyki sefardyjskiej utrzymane w różnych stylach i z różnym instrumentarium. Artystce towarzyszy wirtuoz gitary klasycznej Michał Pindakiewicz specjalizujący się w wielu stylach muzycznych.

Anna Riveiro wykonuje pieśni sefardyjskie w oryginalnym języku Sefardyjczyków, ladino, przekazując słuchaczom bogactwo ukrytych w pieśniach emocji. Pieśni zabrzmią z towarzyszeniem jednej i dwóch gitar oraz a capella. Program uzupełniają arabskie pieśni pustyni i Al-Andalus.

O artystach:

Anna Riveiro – wokalistka, solistka kantoralna, trenerka głosu, gitarzystka, producentka muzyczna. Śpiewa w wielu stylach i językach wykonując muzykę z różnych epok, tradycji i krajów. W swojej twórczości jest ambasadorką wielokulturowości. Stale koncertuje w Polsce i na świecie. Koncertowała m.in. w Izraelu, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemczech, we Włoszech i w Maroku. Jej poszukiwania twórcze kierują się też od lat ku muzyce dawnej i tradycyjnej Hiszpanii i Portugalii. Nagrała 8 płyt solowych, w tym płyty z pieśniami sefardyjskimi: Lunas Olvidadas i Dos Amantes Entre Los Mundos – Pomiędzy Światami. www.annariveiro.com

Michał Pindakiewicz – wirtuoz gitary klasycznej. Gitarzysta o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie i laureat wielu międzynarodowych konkursów gitarowych. Współpracuje m. in. z Filharmonią Narodową i Teatrem Wielkim w Warszawie, Polską Orkiestrą Radiową, Teatrem Buffo, Teatrem Roma. Koncertował na wielu scenach w Polsce i na świecie m. in. w Czechach, Niemczech, Hiszpanii i Meksyku. Występuje z wieloma renomowanymi zespołami oraz muzykami klasycznymi, jazzowymi i folkowymi.

Bilet: normalny 45 zł, ulgowy 40 zł

Bilety do nabycia w kasie Muzeum oraz online TUTAJ.