CLOUDREST – nowa muzyka na instrumenty azjatyckie – Devon Osamu Tipp & Warsaw Gamelan Group

12.03.2022, 18:00
WSTĘP: Wolny

Cloudrest to tytuł utworu amerykańskiej kompozytorki, Elizabeth Brown, napisanego na instrumenty azjatyckie – japoński flet shakuhachi oraz indonezyjski gamelan. Oba postrzegane są jako symbole muzycznych kultur swoich krajów, oba też w XX wieku zostały spopularyzowane na Zachodzie przez artystów zafascynowanych muzyką Azji.

To właśnie shakuhachi i gamelan będą bohaterami koncertu w Muzeum Azji i Pacyfiku, podczas którego zabrzmią współczesne kompozycje na te instrumenty w wykonaniu Devona Osamu Tipp oraz Warsaw Gamelan Group. Wśród prezentowanych utworów znajdą się dzieła kompozytorów amerykańskich (Elizabeth Brown, Henry Cowell, Lou Harrison, Daniel Schmidt, Devon Osamu Tipp), polskich (Kalina Swiatnicka-Dominici) i indonezyjskich (Michael Asmara).

Wykonawcy:

Devon Osamu Tipp – muzyk grający shakuhachi, kompozytor i artysta wizualny, którego zainteresowania badawcze i twórczość skupiają się na skrzyżowaniu tradycyjnej muzyki japońskiej, współczesnej praktyki muzycznej i mikrotonowości.
Warsaw Gamelan Group jest pierwszym w Polsce zespołem prezentującym jawajską muzykę gamelanową. Grupa powstała w 2001 roku na bazie zespołu warsztatowego działającego przy Instytucie Muzykologii UW i Ambasadzie Republiki Indonezji w Warszawie. Zespół specjalizuje się wykonywaniu tradycyjnej muzyki jawajskiej (karawitan Jawa), jednak w swoim repertuarze ma również utwory współczesnych twórców.

Wstęp wolny!
Odbiór bezpłatnych wejściówek od 4 marca w sklepie muzealnym (codziennie od 10.00 do 18.00, oprócz poniedziałków).
Liczba miejsc ograniczona!

Koncert jest organizowany we współpracy.