Azja i Pacyfik na Powiślu – warsztaty rodzinne online

16.01.2021, 10.15
WSTĘP: wstęp wolny

Zapraszamy na wirtualną podróż do Muzeum Azji i Pacyfiku – jedynego w Polsce muzeum posiadającego zbiory poświęcone wyłącznie kulturom krajów Azji, Oceanii.

Punktem wyjścia do snucia naszej opowieści będzie siedziba Muzeum, która znajduje się na warszawskim Powiślu. Uczestnicy zajęć poznają fascynującą historię Muzeum, dowiedzą się, na czym polega kolekcjonerstwo i jaką odpowiedzialność za sobą niesie. Muzeum bowiem to miejsce, w którym nie tylko przechowuje się niezwykłe obiekty, ale także dba się o ich bezpieczeństwo.
Następnie udamy się w podróż po Azji i Pacyfiku, aby odkryć przeznaczenie wybranych eksponatów muzealnych. Uczestnicy m.in. dowiedzą się, kto wynalazł porcelanę oraz jak przegonić stary rok w Mongolii, wezmą udział w przedstawieniu jawajskiego teatru cieni, a także wysłuchają muzyki najstarszego instrumentu dętego.
Zajęcia ukażą uczestnikom niezwykłą mozaikę kultur Azji i Pacyfiku, a także rozbudzi w nich ciekawość otaczającego świata.
Zajęcia są prowadzone przy pomocy programu ZOOM.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

• Zajęcia odbędą się online w sobotę 16 stycznia o godzinie 10.15.
  • Są przeznaczone dla dzieci w wieku 6 -12 lat.
  • Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.
  • Przyjmujemy zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową, prosimy wysyłać zgłoszenia na adres: tomaszmadej@muzeumazji.pl
  • W tytule maila prosimy wpisać „AZJA I PACYFIK NA POWIŚLU”, a w treści maila wiek i imię dziecka.
  • O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i otrzymanie maila potwierdzającego rezerwacje w którym otrzymają Państwo również link do spotkania.