Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Zabawy ze sznurkiem

Dziś chcielibyśmy zaprosić Państwa do zabawy ze sznurkiem, która polega na tworzeniu przestrzennych wzorów z pętli poprzez manipulowanie palcami i dłońmi.

Gry i zabawy Azji w Twoim domu – figury ze sznurka.

Najlepsze zabawki to te najprostsze, z rzeczy, które znajdziemy pod ręką! Do dzisiejszej gry wystarczy zwykły ✅sznurek!Dziś przedstawiamy trzech figur, które mogą stanowić wstęp do magicznej krainy utkanej ze sznurka. Dajcie znać, czy chcecie poznać inne w kolejnych odcinkach naszego cyklu!⤵Jest to prastara zabaw bardzo popularna w różnych zakątkach świata. Hawajczycy nazywają ja hei, Maorysi mówią o niej wai, Nawajo na-ash-klo, Inuici ajararpoq, a Japończycy ayatori. Niektórzy wywodzą pradawne źródło jej pochodzenia z Azji Wschodniej.ℹW przeszłości tworzenie figur ze sznurka oprócz zabawy miały na celu przekazywanie wiedzy. Motywy odnosiły się do codziennych zajęć, gwiazd, zjawisk atmosferycznych, zwierząt. Powszechny był zwyczaj plecenia sznurka z materiałów naturalnych: konopi, roślin włókiennych, niekiedy korzystano ze skórzanego rzemyka, włókna kokosa.✅Sugerujemy użycie sznurka bawełnianego bądź nylonowego o długości 180 – 200 cm. Prezentację przygotowała Daria Madej.Działania edukacyjne naszego czwartkowego cyklu należą do programu Muzeum Azji i Pacyfiku podczas tegorocznego Online! cd VII Festiwal Sąsiedzki Wespół w Zespół dla Solca i znajdziecie je też na Czwartkowy cykl #GryiZabawyAzjiwTwoimDomu.

Opublikowany przez Muzeum Azji i Pacyfiku Środa, 24 czerwca 2020

Jest to prastara zabaw bardzo popularna w różnych zakątkach świata. Hawajczycy nazywają ja hei, Maorysi mówią o niej wai, Nawajo na-ash-klo, Inuici ajararpoq, a Japończycy ayatori. Niektórzy wywodzą pradawne źródło jej pochodzenia z Azji Wschodniej.
W przeszłości tworzenie figur ze sznurka oprócz zabawy miały na celu przekazywanie wiedzy. Motywy odnosiły się do codziennych zajęć, gwiazd, zjawisk atmosferycznych, zwierząt. Powszechny był zwyczaj plecenia sznurka z materiałów naturalnych: konopi, roślin włókiennych, niekiedy korzystano ze skórzanego rzemyka, włókna kokosa.

Przedstawiamy Państwu propozycję dwóch figur, które mogą stanowić wstęp do magicznej krainy utkanej ze sznurka. Sugerujemy użycie sznurka bawełnianego bądź nylonowego o długości 180 – 200 cm.

Prezentację przygotowała niezastąpiona Daria Madej.