Pokaz miecza japońskiego – Soke Masanori Ogawa

25.04.2019, 18:00
WSTĘP: 20 zł

Soke Masanori Ogawa  założyciel Szkoły World Iai Hyoho Hakuro Shunto Kai. Urodził się i wychował w mieście Himeji, w dojo Kansho-ryu Iai Hyoho.

Jest synem Soke Kansho. Soke Masanori Ogawa, naukę mając zaledwie rok. W wieku 15 lat, był już nauczycielem prowadzącym treningi  keiko, a w wieku 17 lat, nauczał w dojo szkoły Kanshoryu. Z czasem stworzył własną gałąź szkoły. Jako spadkobierca dorobku kultury Japońskiej, chce dzielić się swoją wiedzą z każdym, kto pragnie się uczyć i poznawać  Iai Hyoho, japońskie  Koryu Bujutsu.

KATA

Układy Kata są nie tylko nośnikami techniki, ale kształtują również osobowość i psychikę ćwiczącego. Kata są fundamentalne dla światopoglądu danej szkoły i jej członków. Niosąc ze sobą kilkusetletnią tradycję, uznawane są za japońskie dziedzictwo kulturowe. Rozwijały się i dopasowywały przez wieki tak, by zawierać w sobie także głęboką treść duchową. Są także ważnym nośnikiem głębokiej wiedzy życiowej. Mówi się o nich, nie tylko jako o elemencie tradycji i kultury Japonii, ale również jako o nauce, w takim znaczeniu, jak mówimy o matematyce czy fizyce.