KULTURALNY BILET WOLONTARIUSZA DO MUZEUM AZJI I PACYFIKU

9.12.2016, 12.00
WSTĘP: wolny

Muzeum Azji i Pacyfiku włączyło się w akcję „Kulturalny Bilet Wolontariusza”. 9 grudnia, o godz. 12.00, wolontariusze będą mogli nieodpłatnie zwiedzić wystawę „Strefa Dźwięków” z przewodnikiem.

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Powstał on, aby uhonorować wszystkich ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas i energię pracując na rzecz innych. Z tej okazji 62 instytucje kultury z 12 miast zaproszą do siebie Wolontariuszy w ramach I edycji Kulturalnego Biletu Wolontariusza. Na chętnych czeka ponad 2000 propozycji, wśród których znajdują się bilety na koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy, wstęp do muzeów. Niektóre z instytucji przygotowały wyjątkowe atrakcje, niedostępne dla szerszej publiczności np. wejście za kulisy. To pierwsza tego typu akcja w Polsce, stworzona specjalnie dla wolontariuszy.

Kulturalny Bilet Wolontariusza to projekt dedykowany wszystkim wolontariuszom, zarówno tym działającym w ramach instytucji kultury, jak i angażującym się w innych obszarach. Jego celem jest zmiana wizerunku wolontariusza poprzez stworzenie platformy zaangażowanych instytucji kultury, ma także wspomóc budowę i rozwój wolontariatu w instytucjach oraz zachęcić je do współpracy.  W I edycji akcji biorą udział 62 instytucje kultury z 12 miast: Gdańska, Gdyni, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Suszca, Warszawy i Wrocławia. Wolontariusze do dyspozycji mają ponad 2000 biletów.

Jak się zarejestrować?

Chcąc skorzystać z Kulturalnego Biletu Wolontariusza, należy  wejść na stronę www.wolontariatwkulturze.pl . W zakładce „Rejestracja dla wolontariuszy” wystarczy wypełnić formularz i wybrać ofertę. Jedna osoba może skorzystać z kilku ofert. Decyduje kolejność zgłoszeń – liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorami akcji są: Narodowe Centrum Kultury, Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie oraz Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

Organizator:

kustosz Magdalena Ginter-Frołow