Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

MUZEUM NIE GRYZIE

Trzy różne muzea – jedna wspólna akcja!

Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Warszawskiej Pragi zapraszają do udziału w cyklu spotkań „Muzeum nie gryzie”

 

🔸🔹🔸

Jesteś na urlopie rodzicielskim lub wychowawczym, pracujesz jako opiekunka lub opiekun albo po prostu jesteś babcią lub dziadkiem zajmującymi się wnukami? Zajęcia kierujemy do dorosłych, którzy pod swoją opieką mają dzieci do 2. roku życia.

 

Co dwa tygodnie we wtorki spotkamy się w innym muzeum, tworząc społeczność ludzi, którzy są równie mocno zainteresowani odkrywaniem świata, co maluchy. Przekonamy Was, że muzeum – dostosowane do potrzeb małych dzieci i ich opiekunów – nie gryzie; może być za to miejscem spotkań i miłym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem.

 

🔸4 lutego, godz. 11.00-11.45, Łazienki Królewskie – Pałac na Wyspie

„Album rodzinny”

Wędrując przez sale Pałacu na Wyspie, odnajdziemy dzieła sztuki z motywem rodziny. Poznamy familię mitologicznych Satyrów. Przyjrzymy się również holenderskim obrazom przedstawiającym domowe sceny. Inspiracji do snucia opowieści w królewskiej sypialni dostarczą nam portrety rodziców króla Stanisława Augusta.

 

🔸18 lutego, godz. 11.00-11.45, Muzeum Warszawskiej Pragi

„Doświadczając Pragi”

Podróżując po torach kolejowych, odwiedzimy świat zaklęty w dźwiękach pobliskiego parku, zbudujemy coś z wielkich klocków i poszukamy skarbów ukrytych w piasku. Na koniec wycieczki wskoczymy do pudełka pełnego czekolady, by wystawę „Praga sensorycznie” doświadczyć wszystkimi zmysłami.

 

🔸3 marca, godz. 11.00-11.45, Muzeum Azji i Pacyfiku

„Strefa dźwięków”

Poznamy kształty, dźwięki i faktury instrumentów. Dowiemy się, z czego w Oceanii robi się gwizdki, kto mieszka wewnątrz gongu i jak zagrać na indonezyjskim angklungu, by wydał z siebie wyjątkowe dźwięki. Granie i słuchanie sprawi wiele przyjemności zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

 

🔸17 marca, godz. 11.00-11.45, Łazienki Królewskie – Pałac Myślewicki

„Pałacowe zakamarki”

Każdy pałac ma swój zakamarek, tata – skrytkę na narzędzia, gospodyni – tajny schowek, dziecko – kryjówkę, a miotła – swój kąt. Jakie historie skrywa Pałac Myślewicki i jego mieszkańcy? Dowiemy się tego dzięki naszym bohaterom: windzie, którą wożono jedzenie, tajnemu przejściu prowadzącemu schodami na piętro, mahoniowej szkatułce z wyrytymi nazwiskami oraz srogim wilkom kominkowym.

 

🔸31 marca, godz. 11.00-11.45, Muzeum Warszawskiej Pragi

„Praga wielu kultur”

Przemierzając muzealne szlaki, dowiemy się więcej o wielokulturowych korzeniach warszawskiej Pragi. Ile lat ma Cerkiew św. Marii Magdaleny? Gdzie mieściła się dawna Synagoga Praska? Pretekstem do naszej wspólnej wędrówki po muzeum będzie zbliżająca się Wielkanoc.

 

🔸7 kwietnia, godz. 11.00-11.45, Muzeum Azji i Pacyfiku

„Moc oddziaływania”

A co by było, gdyby przedmioty mogły mówić? Czy ich historia byłaby dla nas interesująca? Obiekty w muzeum nie mówią, co nie znaczy, że nie mogą na nas poruszyć. Przekonamy się o tym, uczestnicząc w oprowadzaniu po wystawie „Poruszenie”.

 

🔸21 kwietnia, godz. 11.00-11.45, Łazienki Królewskie – Biały Dom

„Witajcie w Domu!”

Skoncentrujemy swoją uwagę wokół pojęcia „dom” oraz związanych z nim emocji i skojarzeń. Odwiedzimy Biały Dom, jeden z najmniejszych i najbardziej kameralnych łazienkowskich obiektów. Spróbujemy odkryć, co sprawia, że w danym miejscu możemy czuć się jak w domu, oraz jakie ciekawostki o dawnych mieszkańcach kryją wnętrza, meble i detale.

 

🔸🔹🔸

Dla kogo: dorośli opiekunowie z dziećmi do 2. roku życia

Termin: wtorki co dwa tygodnie od 4 lutego do 21 kwietnia 2020 r., godz. 11.00-11.45

Rezerwacja (każde z muzeów prowadzi własną rezerwację na organizowane przez siebie zajęcia):
Muzeum Azji i Pacyfiku – adres e-mail: tomaszmadej@muzeumazji.pl lub nr tel. 22 621 94 70 wew. 123

Muzeum Łazienki Królewskie – adres e-mail: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl lub nr tel. 22 506 00 28

Muzeum Warszawskiej Pragi – adres e-mail: edukacja.muzeumpragi@muzeumwarszawy.pl lub nr tel. 22 518 34 08

Liczba miejsc: 20 osób (dorosłych i dzieci) na każde zajęcia

Koszt: 10 zł – osoba dorosła, dzieci – wstęp wolny

***

MiastoDzieci.pl – inspiracje dla rodziców i dzieci