Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Naczółek

Afganistan, Pasztunowie, 3. ćw. XX w.

Srebro, paciorki plastikowe, szkło

MAP 3536

 

Muzealne zbiory zawierają bogatą kolekcję biżuterii. Służyła ona nie tylko podkreślaniu urody czy statusu społecznego noszącej ją kobiety, ale miała także znaczenie magiczno-ochronne. (…) Biżuteria afgańska to głównie naszyjniki, kolczyki, bransoletki z licznymi brzęczącymi przywieszkami, zdobione kolorowymi szkiełkami. Kobiety z grup koczowniczych mogły występować pokryte od stóp do głów biżuterią, która uzupełniała bogato haftowany strój.

 

 

Więcej na temat ozdób, dbania o urodę, strojów i sposobów spędzania wolnego czasu przeczytać można w publikacji „Odkryte/Zakryte. Mężczyzna i kobieta w tradycyjnych społecznościach muzułmańskich” wydanej przez Muzeum Azji i Pacyfiku pod koniec 2019 roku.