wernisaż wystawy L’Extrême Orient – Воспоминания и вещи / Daleki Wschód – wspomnienia i rzeczy

11.01.2018, 18:00
WSTĘP: wolny

11 stycznia 2018 zapraszamy na wernisaż wystawy prac Krzysztofa Findzińskiego L’Extrême Orient – Воспоминания и вещи / Daleki Wschód – wspomnienia i rzeczy.

Wystawa autorskich grafik komputerowych o tematyce dalekowschodniej, zrealizowanych w technice druku wielkoformatowego. Uzupełniona o dzieła sztuki i rzemiosła ze zbiorów Autora, tematycznie związane z prezentowanymi grafikami, jest jego kolejną instalacją zainspirowaną historią i miejscem, tym razem Dalekim Wschodem, rozumianym jako – w pewnym sensie – nieistniejącym obszarem przeszłości.

Autor (ur. 1948) jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Belgradzie i Warszawie, grafikiem, malarzem, twórcą instalacji upamiętniających wydarzenia historyczne, kolekcjonerem. W obrębie jego działalności artystycznej znalazło się także opracowanie graficzne książek. Współzałożyciel grupy artystycznej „Bok Wyspy”. Jego prace były prezentowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych.

Kuratorzy:

kustosz Joanna Wasilewska