Podróże na wschód | oprowadzanie dostępne

22.09.2022 - 31.12.2024

Zapraszamy na oprowadzania dostępne po wystawie stałej Podróże na wschód.

25 maja, sobota, godz. 14.00
Oprowadzanie będzie zawierało elementy audiodeskrypcji. Będzie możliwość skorzystania z tyflografik do wybranych obiektów z wystawy.

27 czerwca, czwartek, godz. 17.30
Oprowadzanie prowadzone w polskim języku migowym.

Osoby z niepełnosprawnością mieszkające w województwie mazowieckim mogą skorzystać z biletu za 1 zł w ramach programu „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”. Więcej informacji o programie: https://www.muzeumazji.pl/aktualnosci/wsparcie-osob-z-niepelnosprawnosciami-na-mazowszu/

O wystawie:

Podróże na wschód otwiera galeria poświęcona Iranowi i krajom arabskim Azji Południowo-Zachodniej. Do prezentowanych tutaj przedmiotów należy najstarszy zabytek w zbiorach Muzeum – cegła fundacyjna z Mezopotamii z odciśniętą inskrypcją w piśmie klinowym datowana na XXI w. p.n.e.
Kolejną częścią wystawy jest sala poświęcona Azji Centralnej. Ścieżka zwiedzania biegnie przez miasta Jedwabnego Szlaku, pod arkadami bazaru charakterystycznego dla muzułmańskich krajów tej części świata. Podziwiać można tu także rękodzieło społeczności koczowniczych, ceramikę i stroje.
W dalszej części ekspozycji reprezentującej Mongolię można zobaczyć oryginalną jurtę mongolskich pasterzy. W gablotach dookoła niej znajdują się przedmioty związane z życiem i wierzeniami lokalnych społeczności.
W ostatniej galerii zaprezentowane zostały liczne przykłady obiektów z kolekcji indonezyjskiej – tradycyjna broń, stroje, zespół instrumentów orkiestry gamelanowej, a także lalek teatralnych wayang, masek i statków z goździków.

Więcej informacji w zakładce poświęconej Podróżom na wschód.

Podróże na wschód
Wystawa stała Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka