Nodir kule kule ­– Z biegiem rzeki. Sztuka Bangladeszu

14.03.2019, 18:00
WSTĘP: wolny

W czwartek, 14 marca 2019, o godz. 18.00, zapraszamy na wernisaż wystawy Nodir kule kule ­– Z biegiem rzekiSztuka Bangladeszu.

Pretekstem do wystawy stał się zbiór malarstwa współczesnego Ambasady Bangladeszu w Warszawie. Prezentując aktualną scenę artystyczną, snujemy opowieść o kraju, w którym mieszają się rozmaite wątki obyczajów i kultur lokalnych i zewnętrznych najeźdźców. Osnowę stanowią dwa filary kultury Bangladeszu – rzeka i poezja – do których nawiązuje również tytuł wystawy Nodir kule kule ­– Z biegiem rzeki. Jest to cytat z pieśni najsłynniejszego poety bengalskiego Rabindranatha Tagore’a, która potem stał się hymnem państwowym.

W czasie werniżasu zostanie zaprezentowany program artystyczny przygotowany przez Ambasadę Ludowej Republiki Bangladeszu w Warszawie, która jest partnerem wystawy.

Więcej informacji o wystawie: Nodir kule kule