WYDARZENIA

Image article

KROPKA PO KROPCE JAK ABORYGENI – WARSZTATY RODZINNE

19.11.2016, 10.15-14.00
WSTĘP: 25 zł

Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na spotkanie poświęcone malarstwu kropkowemu, niezwykłej tradycji/działalności artystycznej rdzennej ludności australijskiej.

Była to sztuka pełna znaczeń i symboli, które często potrafił rozszyfrować jedynie sam twórca lub jego plemię. Będzie to okazja do zakodowania własnych tajemnic, za pomocą samodzielnie wymyślonych symboli. Wyjątkowość dzieł australijskich artystów odznacza się również niespotykanym sposobem rentgenowskiego przedstawiania oraz perspektywą z lotu ptaka.

Zajęcia mają charakter warsztatów plastycznych w trakcie których uczestnicy „kropka po kropce” nie tylko zapoznają się techniką plastyczną, ale również dowiedzą się o warstwie symbolicznej, kryjącej się głęboko pod powierzchnią farby. Forma dzieła również nie będzie standardowa, gdyż kolorowe kropki umieścimy na bumerangach z magnesami, które następnie można będzie przyczepić np. na lodówce.  Uczestnicy wyjdą z zajęć z głowami pełnymi wiedzy o Australii i bumerangiem w ręce.

Uwaga:

Uprzejmie informujemy, że mamy już komplet uczestników na najbliższe warsztaty „Kropka po kropce jak Aborygeni”. Lista rezerwowa też jest już pełna. Zachęcamy do zapisywania się do newslettera edukacyjnego, w którym będziemy pisać o planowanych przez nas wydarzeniach. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres: edukacja@muzeumazji.pl


Organizator:

Dział Edukacyjny MAiP