Publikacje

Image article
katalogi

Strefa dźwięków

Katalog towarzyszy pierwszej części ekspozycji stałej Muzeum Azji i Pacyfiku – ,,Strefa Dźwięków”. Prezentowanych na niej jest 120 spośród ponad 500 instrumentów muzycznych znajdujących się w naszej kolekcji. Obiekty te trafiały do muzealnego magazynu w różnych okolicznościach, w ciągu ponad 40 lat jego działalności. Największą część kolekcji stanowią instrumenty z Indonezji (jest ich 126). Dużą grupę stanowią także instrumenty związane z buddyzmem. Kolejny pod względem liczebności jest zbiór instrumentów z Indii oraz Filipin. W niniejszym katalogu utrzymano podział instrumentów zastosowany na wystawie, jednak wzbogacono ich wybór o dodatkowe obiekty. Dzięki zamieszczonym zdjęciom Czytelnik może zapoznać się z większą liczbą eksponatów z muzealnej kolekcji, aby lepiej dostrzec występujące między nimi różnice i podobieństwa. Układ zawartości katalogu pozwala na porównywanie pomiędzy sobą instrumentów o podobnej konstrukcji pochodzących z różnych regionów geograficznych. Umożliwia również prowadzenie obserwacji dotyczących materiałów, z których instrumenty te są wykonane, a niekiedy także ich zaskakujących form i dekoracji.

Katalog zredagowany w języku polskim i angielskim.

Dane fizyczne:
Format: 22,5×21 cm
Ilość stron: 320
ISBN: 978-83-65160-08-9
Rok i miejsce wydania: 2018, Warszawa
Redakcja: Maria Szymańska-Ilnata


Cena: 39,00 zł


Zapraszamy serdecznie do składania zamówień!

Polecamy kalendarze ścienne na 2021 rok, katalogi wystaw oraz plakaty muzealne.

W sprawie złożenia zamówienia prosimy o kontakt na adres: sklep@muzeumazji.pl, wysyłając formularz sprzedaży wysyłkowej. Telefon jest tymczasowo nieaktywny.

Zamówienia są realizowane dwa razy w tygodniu i dostarczane za pośrednictwem Poczty Polskiej. Obecnie odbiór osobisty nie jest możliwy.

Regulamin sprzedaży wysyłkowej wydawnictw przez Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka.