Publikacje

Image article
katalogi

Odkryte/Zakryte

Publikacja jest efektem wystawy ,,Odkryte/Zakryte. Mężczyzna i kobieta w tradycyjnych społecznościach muzułmańskich”, która była udostępniona publiczności od lutego do maja 2017 roku w Muzeum Azji i Pacyfiku. Wystawa poświęcona była tradycyjnym społecznościom muzułmańskim. Celem wystawy było przybliżenie polskiej publiczności roli kobiety i mężczyzny w świecie muzułmańskim, jak i przypisanym im strojom, ich zwyczajach religijnych oraz sposobie spędzania wolnego czasu. Publikowane obiekty z kolekcji muzealnej składają się na zróżnicowany obraz kultury muzułmańskiej. Książka podzielona jest na rozdziały dotyczące strojów, religii, sztuki dekoracyjnej i życia codziennego w tradycyjnych społecznościach muzułmańskich. Katalog zredagowany w języku polskim.

Dane fizyczne:
Format: 21×25 cm
Ilość stron: 180
ISBN: 978-83-65160-04-1
Rok i miejsce wydania: 2019, Warszawa
Redakcja: dr Magdalena Ginter-Frołow, dr Joanna Wasilewska


Cena: 40,00 zł


Zapraszamy serdecznie do składania zamówień!

Polecamy kalendarze ścienne na 2021 rok, katalogi wystaw oraz plakaty muzealne.

W sprawie złożenia zamówienia prosimy o kontakt na adres: sklep@muzeumazji.pl, wysyłając formularz sprzedaży wysyłkowej. Telefon jest tymczasowo nieaktywny.

Zamówienia są realizowane dwa razy w tygodniu i dostarczane za pośrednictwem Poczty Polskiej. Obecnie odbiór osobisty nie jest możliwy.

Regulamin sprzedaży wysyłkowej wydawnictw przez Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka.