Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

Lekcje i warsztaty

Image article
lekcja

UTRACONY ŚWIAT AJNÓW – LEKCJA ONLINE

Zapraszamy w podróż do Azji Wschodniej śladami Bronisława Piłsudskiego. Odwiedzimy wyspę Sachalin oraz sąsiednie Hokkaido, które zamieszkiwali Ajnowie. W trakcie zajęć poznamy ich niezwykłą kulturę i życie codzienne (wyposażenie domu, typowe zajęcia, charakterystyczny ubiór). Dowiemy się, dlaczego mieszkańcy tych wysp haftowali wzory na swoich ubraniach, czemu mężczyźni zapuszczali bujną brodę, a kobiety tatuowały sobie usta i które miejsce w domu było dla Ajnów najważniejsze. Poznamy słowa takie jak iomante, ikupasui, ruunpe, matanpus i sprawdzimy co się za nimi kryje.
Podczas naszego spotkania nie może zabraknąć samego Bronisława, który przed ponad stu laty mieszkał z Ajnami i dokumentował ich życie. Dowiecie się przy pomocy jakiego urządzenia nagrywał ajnuskie pieśni i wykonał ponad 300 zdjęć. Za jego czasów były to najnowocześniejsze technologie.
Zajęcia towarzyszą wystawie „Świat Ajnów. Od Bronisława Piłsudskiego do Shigeru Kayano”, która została wypożyczona z Muzeum Miejskiego w Żorach. Powstały na bazie materiału przekazanego przez tamtejszy dział edukacyjny.
Opis wystawy znajdą Państwo TUTAJ
Cena za lekcję: 100 PLN

Prowadzi: Dział edukacyjny

Czas trwania: 60 min


REZERWACJE

Dział Edukacyjny
edukacja@muzeumazji.pl
tel. 22 621 94 70 wew. 123
pon.-pt., godz.  08:00 – 15:00

Warunki rezerwacji