IV edycja konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo”

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza wszystkich fotografów amatorów i fotografki amatorki do wzięcia udziału w już IV edycji konkursu fotograficznego „Odkrywamy nasze dziedzictwo”.

Temat tegorocznej edycji wyrażają słowa Juliana Tuwima: „O zieleni można nieskończenie”.

W obliczu zmieniającego się krajobrazu kulturowego oraz problemów klimatycznych, dziedzictwo architektury krajobrazu nabiera wciąż nowych znaczeń. W tym roku Samorząd Województwa Mazowieckiego zachęca do odkrycia przestrzeni ukształtowanej przez człowieka z uwzględnieniem szaty roślinnej, tj.: parków, ogrodów, alei, skwerów, rynków, sadów, osiedli i in. Celem jest, aby zwrócić uwagę na piękno oraz potrzebę ochrony i opieki historycznych, jak i współczesnych układów urbanistycznych oraz ruralistycznych, w których zieleń odgrywa istotną rolę.

Wszystkie informacje o konkursie znajdziecie na stronie:

Zdjęcie przedstawiające ulicę Ujazowską

Źródło fotografii: Biblioteka Narodowa