Wernisaż wystawy „Polski pejzaż – chiński tusz”

22.02.2018, 18:00
WSTĘP: wolny

22 lutego o godz 18.00 zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Agaty Jóźwiak „Polski pejzaż – chiński tusz”. Na wystawie prezentowane będą prace Agaty Jóźwiak powstałe w latach 2015-2017 w górach oraz nad rzeką. Obrazy wykonane zostały tuszem na papierze i są interpretacją zarówno pejzażu polskiego, jak i idei kanonu przedstawiania świata w dalekowschodnim malarstwie pejzażowym.

Agata, wykształcona w tradycji dawnego malarstwa europejskiego, inspiruje się dalekowschodnią koncepcją filozoficzno-estetyczną i twórczością reprezentujących ją mistrzów. Podstaw malarstwa tuszowego uczyła się w Muzeum Azji i Pacyfiku, także przez kopiowanie dalekowschodnich obrazów. Od 2008 roku wyjeżdża na plenery w Karpaty.