Słowa nieulotne – finisaż wystawy

16.02.2020, 11:00
WSTĘP: wolny

W niedzielę, 16 lutego, zapraszamy na finisaż wystawy „Słowa nieulotne” pismo w kulturach świata”.

Program wydarzenia:

11.00 – oprowadzanie

Po wystawie oprowadza kuratorka – Dominika Kossowska-Janik.

12.00 – Zapisane pod skórą. Tatuaż etniczny – warsztaty rodzinne

/brak wolnych miejsc/

Czy wiesz, kto mógł kiedyś zostać tatuatorem? Odpowiedź na te i inne pytania uzyskają uczestnicy zajęć, którzy odbędą podróż do Azji i na wyspy Pacyfiku. W trakcie zajęć zobaczą tradycyjne przyrządy należące m.in. do szamanów z Wysp Mentawai oraz tajskich mistrzów. Opowiemy o symbolice znaków pod skórą, a w części warsztatowej, najmłodsi spróbują swoich sił w tradycyjnym tatuowaniu.

13.00-18.00

– nauka kaligrafii chińskiej prowadzona przez nauczycieli z Instytutu Konfucjusza przy Akademii Finansów i Biznesu Vistula

– pisanie imion w pismach azjatyckich (tajskim, bengalskim)

– wykonywanie napisów w piśmie klinowym, pod czujnym okiem członków Koła Wschodu Starożytnego `Bit ummani.