Od majuskuły do minuskuły – wykład Tomasza Płóciennika

30.11.2019, 18:00

30 listopada zapraszamy na wykład pt.”OD MAJUSKUŁY DO MINUSKUŁY – wprowadzenie w świat alfabetu łacińskiego”, który wygłosi Tomasz Płóciennik z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Prawdopodobnie nieczęsto pismo, którym posługujemy się na co dzień, staje się przedmiotem naszej refleksji. Mamy z pewnością świadomość (uczono nas wszak tego w szkole), że istnieje standard liter wielkich (inaczej majuskułowych) oraz analogiczny standard liter małych (inaczej minuskułowych). Rzadko chyba zdajemy sobie sprawę, że choć niektóre z liter minuskułowych wyglądają tak samo jak odpowiadające im majuskułowe, to w większości przypadków podobieństwa takiego nie ma.

Wykład z cyklu „Pismo w kulturach świata”, towarzyszący wystawie „Słowa nieulotne. Pismo w kulturach świata”.

Sobota, 30.11.2019, g. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie